Pokonaj bezsenność akupunkturą

Właściwa jakość i ilość odpoczynku jest niezbędna do utrzymania dobrego zdrowia, a bezsenność jest objawem braku równowagi organizmu. Każdy człowiek cierpi z powodu bezsenności w jakimś okresie swojego życia. Niedobór snu, zwłaszcza przewlekły, może być bardzo szkodliwy dla sił witalnych organizmu i systemu immunologicznego. Przewlekająca się bezsenność może być niezwykle wyniszczająca. Prowadzi do zmęczenia, problemów z koncentracją, zaburzeń nastroju. Może rzutować na stosunki w pracy, powodować niepokój, być źródłem nowego stresu i niepokoju, co powoduje powstawanie kolejnych napięć i jeszcze bardziej utrwala problem. Sen może być zakłócony przez ból, brak równowagi hormonalnej, zaburzenia ze strony układu pokarmowego lub układu krążenia, stany lękowe i depresję, a także bezsenność jest często działaniem niepożądanym wielu współcześnie stosowanych leków. Bezsenność jest powszechnie spotykanym zaburzeniem w praktyce klinicznej.


Niezwykle pomocna w leczeniu bezsenności okazuje się akupunktura. W jaki sposób? Otóż akupunktura wywiera uspokajający, równoważący wpływ na układ nerwowy. Do tego ma bardzo dobry, wręcz doskonały profil bezpieczeństwa. Nie powoduje uzależnienia, jak wiele leków stosowanych w leczeniu bezsenności czy depresji, a wykonywana przez wykwalifikowanego specjalistę nie grozi niepożądanymi działaniami ubocznymi. Wybierając akupunkturę, decydujemy się na bezpieczniejszą alternatywę leczenia konwencjonalnego za pomocą farmakoterapii.
Zwykle sugeruje się 10 – 12 zabiegów, początkowo 2 – 3 zabiegi w tygodniu. W leczeniu bezsenności stosuje się zarówno akupunkturę ogólną, umieszczając igły wzdłuż meridianów, jak i akupunkturę uszną. Wykorzystane punkty zależą od sytuacji klinicznej oraz stylu akupunktury, praktykowanego przez akupunkturzystę.


Oprócz poprawy jakości snu, pacjenci, którzy poddają się zabiegom akupunktury, odzyskują dobre samopoczucie i odczuwają znaczną poprawę stanu zdrowia. Dla wielu pacjentów akupunktura może być trwałym rozwiązaniem ich problemów ze snem.

Odwiedziło nas 28326
 
"Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, nie mogą być zastępstwem profesjonalnego medycznego doradztwa. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Przed podjęciem jakiegokolwiek działania związanego z terapią radzimy poinformować swojego lekarza o takim zamiarze. Wszelkie zmiany w bieżącym leczeniu należy uzgadniać ze swoim lekarzem prowadzącym"
 
Polityka prywatności - Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania strony wiecej 
 
 
 
Created by